Mașină lovită de tren la o trecere cu calea ferată la Humoreni
Trenul Suceava-Cacica a acroșat, duminincă, un autoturism la o trecere la nivel cu calea ferată de pe raza localității Humoreni.In autoturism erau trei adulți și doi copii, dar numai o tânără de 26 de ani, cu escoriații, a necesitat îngrijiri medicale.
![poza](/image.php?width=500&image=/assets/imagini/8wsassk53b1bamxp8aslkomuv155jm0c.jpg)
Mașină lovită de tren la o trecere cu calea ferată la Humoreni
În zonă a intervenit un echipaj de descarcerare de la Garda de Intervenție Solca, cu sprijinul unei ambulanțe a Serviciului de Ambulanță Județean Suceava.Traficul feroviar a fost întrerupt pe secția de cale ferată 513, la kilometrul feroviar 16+400 de metri, în zona localității Cacica, după ce un tren de călători, care circulă pe relația Cacica-Suceava, a surprins și accidentat în gabaritul căii ferate un autoturism.