Vremea in Suceava
0°C
lei
lei
lei
Razii pentru prevenirea braconajului piscicol
În zilele de joi și vineri poliţiştii din cadrul Biroului de combatere a delictelor silvice, formaţiunile de poliţie rurală din cadrul poliţiilor municipale şi orăşeneşti şi posturile de poliţie comunale, împreună cu reprezentanţi ai asociaţiilor de pescari, au organizat şi desfăşurat o acţiune pe linia prevenirii şi combaterii braconajului piscicol.
![poza](/image.php?width=500&cropratio=10:6&image=/assets/imagini/o3u9f5dg1jke20tovzcvo6amra1w2gcr.jpg)
Razii pentru prevenirea braconajului piscicol
Au fost efectuate 79 de controale, au fost aplicate 10 sancțiuni în valoare totală de 2.000 de lei și a fost confiscată o plasă monofilament ce avea lungimea de 1500 de metri.
- DNA Suceava a reținut 14 persoane în ancheta privind presupusa fraudare a examenelor de obținere a permiselor de conducere și înmatricularea autoturismelor
- In județul Suceava sunt 1.789 cazuri de infecție Covid-19 în evoluție
- Rata de infectare Covid-19 la nivelul județului Suceava crește ușor la 2,19 la mie
- Incendiu în localitatea Moișa
- vezi toate stirile