Vremea in Suceava
0°C
lei
lei
lei
Trei gospodării din judeţ inundate în urma ploilor de marţi
Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă "Bucovina" a intervenit marţi în trei localităţi pentru evacuarea apei din gospodăriile inundate
![poza](/image.php?width=500&cropratio=10:6&image=/assets/imagini/xz5bib0741ufr0u9pqys81wmjbytncia.jpg)
Trei gospodării din judeţ inundate în urma ploilor de marţi
La ora 16.40, Garda de intervenţie Gura Humorului, cu cinci subofiţeri şi o autospecială, a acţionat pentru evacuarea apei şi a bunurilor materiale (obiecte de mobilier şi aparate electrocasnice) dintr-o locuinţă din Mironu, comuna Valea Moldovei. Locuinţa era inundată pe o suprafaţă de 50 mp.
La ora 17.51, Detaşamentul de pompieri Suceava, cu patru subofiţei cu o autospecială şi o motopompă, a intervenit pentru evacuarea apei dintr-o gospodărie de pe strada Cernăuţi. Erau inundate două camere pe o suprafaţă de 40 de mp, precum şi curtea pe o suprafaţă de 40 de mp.
La ora 18.43, patru pompieri militari, cu o autospecială şi o motopompă, de la Detaşamentul Suceava au intervenit pentru evacuarea apei dintr-un beci şi decolmatarea unei fântâni, din Cumpărătura, comuna Bosanci.
10:35
miercuri, 18 august 2010
miercuri, 18 august 2010
Taguri
Autor
Bogdan Popescu
Bogdan Popescu
- Probleme tehnice la instalaţia de încălzire a unității mobile a SJU
- USV organizeaza workshopul „Valorificarea activității de cercetare prin comunicări științifice”
- 195 de persoane confirmate cu SARS-COV2 in ultimele 24 de ore
- Un sofer baut a accidentat mortal un barbat de 78 de ani
- vezi toate stirile