Vremea in Suceava
0°C
lei
lei
lei
Flutur a semnat contractul pentru întocmirea Strategiei de Dezvoltare a Județului Suceava pentru perioada 2021 – 2027
Președintele Consiliului Județean Suceava, Gheorghe Flutur, a anunțat că marți a semnat un contract extrem de important pentru județ. Gheorghe Flutur a precizat că este vorba despre contractul pentru întocmirea Strategiei de Dezvoltare a Județului Suceava pentru perioada 2021-2027. Finanțarea se face printr-un proiect pe Program Operațional privind Întărirea Capacității Administrative, iar termenul final de realizare a contractului este 16 decembrie 2021.
![poza](/image.php?width=500&cropratio=10:6&image=/assets/imagini/a964ansp8w5ij9d12bmlb3g29bzb2tzo.jpg)
Flutur a semnat contractul pentru întocmirea Strategiei de Dezvoltare a Județului Suceava pentru perioada 2021 – 2027
„Avem o astfel de strategie, care se termină anul acesta și șansa a fost că am lucrat la această strategie în primul meu mandat de președinte de Consiliu Județean. Astfel, avem experiență în ceea ce înseamnă punerea în aplicare a unei strategii pentru județ”, a precizat Gheorghe Flutur. El a arătat că licitația pentru întocmirea strategiei a fost câștigată de firma Synesis Partners, din București, valoarea contractului fiind de 1,2 milioane de lei.