Vremea in Suceava
0°C
lei
lei
lei
Ion Lungu se va vaccina public anti-COVID-19
Edilul Sucevei face apel la populatie sa se vaccineze, mentionand ca aceasta este singura masura care va duce lucrurile, din nou, catre normaitate. Lungu a subliniat că el crede în acest vaccin, are încredere în experții din domeniul sănătății și chiar dacă nu este obligatorie vaccinarea el îndeamnă sucevenii să facă acest vaccin.
![poza](/image.php?width=500&cropratio=10:6&image=/assets/imagini/vuhh1f4y1pzcju5fz6zdyymaitgc2wb6.jpg)
Ion Lungu se va vaccina public anti-COVID-19
Ion Lungu a reamintit ca în municipiul Suceava rata de infectare era marți de 2,09 la mia de locuitori și a apreciat că este o rată acceptabilă, dar a subliniat că în perioada sărbătorilor de iarnă s-au făcut și mai puține teste.
Primarul a anunțat că se va vaccina și că autoritățile locale intră în etapa a doua a vaccinării care începe în 15 ianuarie. "Nu sar peste rând, dar atunci când îmi vine rândul la vaccinare o voi face public”, a spus primarul. El a spus că îndeamnă personalitățile din municipiu să convingă cetățenii că este necesar acest vaccin.
„Cu toții ne dorim să revenim la o stare de normalitate, ori o stare de normalitate poate să vină astăzi numai vaccinându-ne”, a declarat Lungu.
- Inca 15 autobuzele electrice vor ajunge la Suceava
- Ion Lungu a purtat discuții la Palatul Victoria cu premierul Florin Cîțu și ministrul Dezvoltării Cseke Attila
- CL Suceava a aprobat finanțarea cu fonduri europene a unui nou studiu de trafic în municipiu
- A început reprogramarea candidaților care nu au susținut proba practică la examenul auto
- vezi toate stirile