Vremea in Suceava
0°C
lei
lei
lei
Lungu: Asistăm la o sarabandă a contestațiilor
Programul pentru reabilitarea celor 14 străzi din municipiul Suceava nu poate fi încă inceput datorită constestațiilor făcute de firme care au participat la licitație, contestații care nu s-au rezolvat încă și, așa cum precizează primarul Ion Lungu, „există riscul să mergem într-o sarabandă a contestațiilor ca urmare a reluării licitației electronice”.
![poza](/image.php?width=500&cropratio=10:6&image=/assets/media/iidjb268kkvdohjof5ut7l5ece0k8kzg.jpg)
Lungu: Asistăm la o sarabandă a contestațiilor
Tot edilul șef al Sucevei a declarat astăzi într-o conferință de presă că „rămâne pentru soluționarea definitivă dosarul celor 14 străzi din municipiul Suceava.”. Tot Ion Lungu precizează că speră ca până pe data de 5 Mai să se termine aceste contestații și să se poată începe lucrarea efectivă la străzile municipiului care au nevoie urgentă de reparații.