Luni se ridică restricțiile de circulație pe podul de peste râul Suceava
Restricțiile de tonaj de peste podul râului Suceava erau așteptate să fie ridicate în data de 1 Iulie, însă, îmbucurător pentru Suceveni, firma responsabilă cu consolidarea podului a dat garanții că începând de luni, 20 Iunie 2011, se va putea circula fără probleme pe pod.
![poza](/image.php?width=500&cropratio=10:6&image=/assets/imagini/uzelprpmrkfyexc4ujcpqswup8luuphg.jpg)
Luni se ridică restricțiile de circulație pe podul de peste râul Suceava
Primarul municipiului Suceava, Ion Lungu, a declarat că firma responsabilă cu consolidarea podului a făcut o treabă bună și că noii stâlpi de consolidare pot fi chiar mai buni și mai trainici decât cei pe care îi avea podul inițial.
- Bugetul pentru salubrizare este mai mic decat anul trecut
- Iulian Cimpoesu va fi noul prefect al judetului Suceava
- Sucevenii sunt indemnati sa foloseasca site-ul primariei pentru petitii sau taxe
- Cele o mie de tablete au ajuns la Suceava
- vezi toate stirile