Viceprimarul Sucevei Lucian Harșovschi anunță construcția unei noi străzi în zona Școlii nr. 4
Lungimea proiectată a străzii este de 60 m. Aceasta este prevăzută cu: • parte carosabilă de 3,5 m., cu o bandă de circulație; • trotuar pe o parte a străzii cu o lățime de 1,5 m.; • spațiu verde realizat din umpluturi de pământ vegetal, însămânțat cu iarbă. Mai mult decât atât, toată zona va fi reabilitată și vor fi create noi locuri de parcare.
![poza](/image.php?width=500&image=/assets/imagini/f5q1h30122xenykgs5bufkao4p2kcxx4.jpg)
Viceprimarul Sucevei Lucian Harșovschi anunță construcția unei noi străzi în zona Școlii nr. 4
Viceprimarul Sucevei, Lucian Harșovschi, a anunțat, vineri, că pentru soluționarea problemei generate de blocajul rutier din zona Școlii Gimnaziale nr. 4 va fi construită o nouă stradă care să asigure fluidizarea traficului rutier."Pe strada Zorilor, în apropierea Școlii Gimnaziale Nr.4, zilnic, 48 de cadre didactice, dar și părinții a 727 de elevi întâmpină dificultăți în urma blocajelor create din cauza numărului mare de mașini care trec prin zona respectivă în fiecare dimineață.
Ca soluție a acestei probleme, construim o nouă stradă de la 0. Este vorba de o străpungere din fața școlii, între blocurile E25 și E26, prin care legăm strada din fața instituției cu strada principală", a declarat viceprimarul.
- 3,6 milioane de lei aprobate de municipalitate pentru pregatirile privind noul an scolar
- Viceprimarul Lucian Harșovschi anunță că s-au finalizat lucrările de amenajare a zonei ANL Obcini
- Ion Lungu are un Consilier Onorific pe problema Diasporei
- Pana pe 25 septembrie vor veni autobuzele electrice
- vezi toate stirile