Vremea in Suceava
0°C
lei
lei
lei
Lansarea cartii „Lumea Majestății Sale. Jubileul Custodelui Coroanei Române”, joi la Teatrul municipal
Joi, 23 ianuarie, ora 17:00, în spațiul expozițional al Teatrului Municipal „Matei Vișniec” Suceava se va desfășura un eveniment organizat de Asociația Seva: lansare de carte „Lumea Majestății Sale. Jubileul Custodelui Coroanei Române”.
![poza](/image.php?width=500&image=/assets/imagini/1memz2t6ervoow0x7z1syheclt6bdpx0.jpg)
Lansarea cartii „Lumea Majestății Sale. Jubileul Custodelui Coroanei Române”, joi la Teatrul municipal
Anii 2019 și 2020 marchează, deopotrivă, două date semnificative pentru regalitatea românească și dinastia națională: Jubileul Majestății Sale Margareta, Custodele Coroanei Române. În martie 2019 s-au împlinit șapte decenii de la nașterea sa, iar în ianuarie 2020 se vor împlini trei decenii de la venirea definitivă, pe pământ românesc, a viitoarei suverane.Volumul „Lumea Majestății Sale. Jubileul Custodelui Coroanei Române” este structurat pe trei secţiuni – „Cuvinte regale despre Majestatea Sa”, „Rolul instituţional al Casei Regale şi al Majestăţii Sale”, „Portrete în timp ale Majestăţii Sale”, iar secțiunea de Cuvânt-înainte este semnată de Alteța Sa Regală Principele de Wales, văr cu Majestatea Sa Margareta a României, Custodele Coroanei.
Volumul este coordonat de Alexandru Muraru și Daniel Șandru. Acesta din urmă va fi prezent la Suceava la lansarea de carte.
Vă așteptăm cu drag!
- „O caut cu lumânarea” este noua producție a Teatrului Municipal „Matei Vișniec”
- Poetul sucevean Constantin Severin a fost selectat pentru Cubul Infinit al Norocului
- Lansarea volumului de debut „CuțitulProaspătȘters”, de Vlad Berari
- Actorii Teatrului Matei Visniec:Redeschidem porțile! Cu un alt fel de premieră!
- vezi toate stirile