Teatrul Municipal „Matei Vișniec” Suceava continuă seria proiectelor virtuale
Timp de 12 zile vă propunem o întâlnire cu poezia contemporană. Noul nostru proiect poartă un nume ancorat în realitatea zilelor noastre.
![poza](/image.php?width=500&image=/assets/imagini/lyyreu4bm16w0nssfpexh2lmt1dtpwt0.jpg)
Teatrul Municipal „Matei Vișniec” Suceava continuă seria proiectelor virtuale
„Stare de poezie” este un proiect care își propune să promoveze poezia contemporană, respectiv creațiile a unsprezece autori.Poezia este plină de culoare, ea are forme noi și continuă să facă lumea mai frumoasă.
"Vă dăm, așadar, întâlnire cu poezia, în fiecare zi, în perioada 3 – 14 iunie pe pagina de facebook a Teatrului Municipal „Matei Vișniec” Suceava. Ni se alătură, cu bucurie, acestui proiect și dramaturgul Matei Vișniec", transmit reprezentantii Teatrului municipal Suceava.