Vremea in Suceava
0°C
lei
lei
lei
Cinci angajati ai Primariei din Campulung Moldovenesc au Covid
Cinci angajați ai Primăriei Câmpulung Moldovenesc au fost confirmați cu coronavirus.
![poza](/image.php?width=500&cropratio=10:6&image=/assets/imagini/u0d8q3f6f5duxk98y9s344dlbt1o91ir.jpg)
Cinci angajati ai Primariei din Campulung Moldovenesc au Covid
Primarul orașului, Mihăiță Negură, a declarat, vineri, că unul dintre salariați a avut temperatura ușor crescută și a fost îndrumat să se testeze pentru Covid și apoi să se izoleze la domiciliu. Rezultatul testului a fost pozitiv, astfel încât au fost testați contacții direcți și salariații care lucrează pe același palier cu cel depistat pozitiv. „Am fost testate 13 persoane, dintre care 5 au avut rezultat pozitiv. Sunt asimptomatici sau cu simptome foarte ușoare și se află în izolare la domiciliu, sub monitorizarea medicului de familie”, a declarat primarul Negură.
In primărie a fost efectuată dezinfecția, iar pentru luni se organizează testarea RT PCR a tuturor celor 110 angajați, adică inclusiv a celor de la Bibliotecă și de la Muzeul Lemnului.
- In ultimele 24 de ore au fost internate 10 persoane diagnosticate cu Covid-19
- Culture et communication : partageons nos richesses!, la Biroul fracez
- Tineri filologi suceveni la Conferinta Internationala de la Sibiu
- USV continuă implementarea proiectului Mommypreneurs
- vezi toate stirile