Vremea in Suceava
0°C
lei
lei
lei
13 noi locuri de parcare pe strada Rândunicii
În această perioadă se lucrează intens în cartierul Burdujeni, reabilitarea str. Rândunicii apropiindu-se de final, iar lucrările de pe str. Brândușei, fiind în plină desfășurare. De săptămâna viitoare se va moderniza și str. Avântului.
![poza](/image.php?width=500&image=/assets/imagini/jn1mydptnqfv8wa932ifoj7ajgnzj3hv.jpg)
13 noi locuri de parcare pe strada Rândunicii
Referitor la proiectul de modernizare a celor 4.364 de locuri de parcare, acesta continuă, cu mențiunea că, dintre cele 4 societăți cu care primăria a încheiat contract pentru reabilitare stradală, 3 au trimis angajații în șomaj tehnic și doar o singură societate își mai desfășoară activitatea."Sperăm ca, după ce se va ridica starea de urgență, toate societățile să își reia activitățile în forță, pentru a finaliza cât mai multe parcări de reședință în acest an", a declarat viceprimarul Sucevei, Lucian Harsovschi.
- Un nou loc de joaca a fost finalizat in Parcul Central
- CNAIR a început modernizarea E 85 din Vama Siret
- Gheorghe Flutur: Pe drumul Panaci-Bilbor se lucrează zi-lumină
- Primarul Ion Lungu spune ca numarul de autobuze din municipiu se va dubla
- vezi toate stirile